Contabil Asigurari

Hart Human Resource Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru, companie de top din domaniul asigurarilor, cauta un Contabil Asigurari care va avea urmatoarele responsabilitati:
Evidenta contabila investitii Viata si Pensii
Evidenta contabila furnizori agenti Viata si Pensii
Evidenta contului de claw backs (agenti debitori) si garantii agenti
Intretinere interfata sistem calcul comisioane agenti
Monitorizarea relatiei cu firmele de recuperare creante
Gestiunea chitantierelor
Evidenta platilor catre agenti si intocmirea adeverintelor de venit ale agentilor

CERINTE

Educatie: studii superioare in domeniul economic (membru CECAR este un plus)
Experienta: minim 2 ani in sistem Contabilitate, financiar, bancar
Abilitati de comunicare si relationare interpersonala
Atentie la detalii si capacitate de invatare si adaptare rapida
Cunoasterea limbii engleze – nivel mediu
Bune abilitati utilizare PC (Access, Excel, etc)

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv

HART Human Resource Consulting is the first Romanian company that offers career management consulting services.

We propose organizational development solutions (Executive Search, Training, Development and Assessment Centers, Career Plan Development Consulting) and individual solutions (Career Counseling, Testing and Assessment, Individual Seminars).