CONTABIL/A (CONTABILITATE GENERALA)

S.C. ASCENDIS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- evidenta contabila pentru firma de categoria IMM;
- deconturi TVA;
- calcule impozite pe profit;
- intocmirea balantei;
- analiza si interpretarea rezultatelor pe baza de balanta;
- intocmirea declaratiilor lunare si anuale ;
Alte lucrari - in volum mic:
- asigurari auto, medicale;
- fise de protectia muncii;
- note de credit service - centralizare;
- evidenta contracte prestari-servicii;

CERINTE

- absolventa liceu economic;
- minim 3 ani experienta profesionala in domeniu;
- cunoasterea limbii engleze la nivel mediu;
- cunoasterea aplicatiei integrate de contabilitate si gestiune Neo Manager (constituie avantaj);
- cunoasterea aplicatiei Microsoft Office - Word, Excel;
- persoana serioasa;
- seriozitate, constiinciozitate;
- bune abilitati de comunicare si relationare;
- bune abilitati de planificare si organizare;
- atentie la detalii.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv, mediu de lucru profesionist, atmosfera placuta.

Din 1992 System Plus este unul dintre cei mai mari si mai respectati furnizori de solutii informatice.
Importam si distribuim in toata tara tehnologie de calcul provenita de la cei mai importanti producatori mondiali.
Suntem principalul partener al firmelor HP si Dell in Romania.
Suntem specializati in dezvoltarea de proiecte informatice complexe, la cheie, realizate pe platforme Microsoft sau Unix, pentru care oferim:
- Consultanta
- Proiectarea configuratiilor
- Furnizarea echipamentelor
- Instalarea, conectarea in retele si punerea in functiune a sistemelor.