CONTABIL/A

S.C. ASCENDIS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Evidenta contabila pentru firma de categoria IMM, specializare pe comert si operatii import-export
- Operatiuni valutare
- Deconturi TVA
- Calcule impozite pe profit
- Intocmirea balantei
- Analiza si interpretarea rezultatelor pe baza balantei
- Intocmirea declaratiilor lunare si anuale

CERINTE

- Studii economice superioare (de preferat ASE - Contabilitate si informatica de gestiune).

- Minim 1 an experienta profesionala in domeniu.

- Cunoasterea aplicatiilor integrate de contabilitate si gestiune ( cunoasterea NEO Manager reprezinta un avantaj).

- Membru CECCAR (acest aspect constituie un avantaj).

- Limba engleza.

- Seriozitate, constiinciozitate.

- Bune abilitati de comunicare si relationare.

- Bune abilitati de planificare si organizare.

- Atentie la detalii.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv.

- Mediu de lucru profesionist, atmosfera placuta.

- Posibilitati de dezvoltare profesionala.

DESCRIEREA FIRMEI

COMPANIA ASCENDIS RECRUTEAZA PENTRU SYSTEM PLUS.

SYSTEM PLUS

Din 1992 System Plus este unul dintre cei mai mari si mai respectati furnizori de solutii informatice.

Importam si distribuim in toata tara tehnologie de calcul provenita de la cei mai importanti producatori mondiali.

Suntem principalul partener al firmelor HP si Dell in Romania.

Suntem specializati in dezvoltarea de proiecte informatice complexe, la cheie, realizate pe platforme Microsoft sau Unix, pentru care oferim:

- Consultanta.
- Proiectarea configuratiilor.
- Furnizarea echipamentelor.
- Instalarea, conectarea in retele si punerea in functiune a sistemelor.