CONTABIL/A

PERSPECTIVE Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul nostru, una dintre cele mai importante companii europene din sectorul producerii de folie de plastic destinata ambalajului industrial si alimentar cautam o persoana dinamica, autonoma si cu experienta pentru postul de:

Contabil/a cu experienta

- Organizarea si realizarea activitatii de contabilitate;

- Se imlica in intocmirea declaratiilor de impozite si taxe, decontul TVA, balanta lunara, salariile etc;

- Realizarea de diverse rapoarte si situatii pentru management cand este necesar;

- Urmarirea modificarilor legislative si consilierea managementului in ceea ce priveste luarea de decizii corecte;

- Mentinerea legaturii dintre conducerea societatii si toate verigile;

CERINTE

- Studii superioare, de preferat in domeniul financiar/contabil;

- Experienta de minim 1-2 ani in domeniu;

- Intrucat managementul este italian, este necesara cunoasterea limbii italiene si de preferat si engleza;

- Cunostinte operare PC- MS Office;

- Foarte buna cunoastere a legislatiei locale;

- Persoana autonoma, organizata, dinamica, motivata si serioasa;

- Dorinta de a- si construi o cariera pe termen lung in aceasta companie;

- Foarte bune abilitati de negociere si comunicare;

- Orientat/a catre obtinerea de rezultate, cu initiativa si responsabil/a;

BENEFICII OFERITE

- Conditii de munca occidentale,

- Pregatire in Italia la sediul firmei,

- Salariu competitiv;

- A young and dynamic team, experienced professionals offering HR Consulting & Recruitment services.

- We have a change-management approach.

- We fill the need for Professionalism, Confidentiality, Ethic, Rapidity and Quality Guarantees.