Contabilitate primara

Gelu Trading Company

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Înregistrarea operatiunilor rezultate din desfasurarea activitatii firmei in mod cronologic
- Arhiveaza toate documentele financiar-contabile
- Intocmeste zilnic registrul de casa
- Inventarierea, raportarea si recuperarea creantelor
- efectueaza platile catre furnizorii interni si externi
- participa la inventarierea anuala sau la alte termene, dupa caz
- Intocmeste si depune declaratiile lunare / trimestriale obligatorii pentru bugetul statului
- Intocmeste si inregistreaza contabil statele de salarii pentru angajatii companiei folosind softul destinat acestor operatiuni
- Mentine relatia cu banca, cu administratia financiara si cu celelalte institutii
- Intocmirea documentelor necesare efectuarii operatiunilor bancare (instrumente si mijloace de plata)
- Realizeaza rapoarte zilnice, saptamanale şi lunare despre situatia contului bancar si situatia fluxului de numerar,
- Aduce la cunostinta conducerii orice modificare legislativa din domeniul financiar - contabil
- Intocmeste situatiile si documentele solicitate de catre directorul economic
- Raportarea situatiilor solicitate de conducerea societatii.
- alte atributii stabilite de conducerea societatii

CERINTE

- experienta in contabilitate de cca/minim 6-12 luni
-obligatoriu permis de conducere B,merge la banca zilnic
- cunostinte de utilizare programe de gestiune si contabilitate
- bune cunostiinte de operare PC ( Excel, Word)
- studii medii de specialitate sau studii superioare financiar- contabile
- cunostinte solide ale legislatiei si procedurilor financiare romane
- abilitati de organizare si planificare
- meticulozitate si acuratete
- spirit analitic, lucrul in echipa
- seriozitate

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv, negociabil in functie de experienta

Comerciant accesorii si feronerie mobila, suprafete decorative cu o vechime de peste 10 ani.
Promoveaza un mix de produse de calitate ridicata si design european si produse de ridicat nivel tehnic.Promotor al celor mai noi tendinte in design.
Proaspat distribuitor al renumitei companii germane Hettich cauta personal pentru a configura divizia de vanzare cu acelasi nume.