Contabil

LCL FINANCIAL RECRUITMENT

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Inregistrare facturi furnizori externi/ furnizori interni ( leasing,costuri consultanta,costuri telefonie,servicii medicale,servicii internet,asigurari,etc)
- Inregistrare facturi clienti interni/externi
- Inregistrare deconturi de cheltuieli angajati
- Verificare stat plata salarii ( cotele de impozit,concedii medicale,concedii de odihna)
- Import stat plata salarii – verificare coduri de angajati,departamente,contributiile la buget pentru fiecare departament
- Inregistrare extrase bancare lei/valuta
- Inregistrare registru de casa
- Calcul amortizare lunara(mijloace fixe- aparatura,mobilier,mijloace de transport)conform algoritmului de calcul
- Inregistrare amortizare mijloace fixe in softul contabil (SUN)
- Verificare lunara a Jurnalelor de TVA – vanzare,cumparare cu sumele inregistrate in softul contabil (SUN) pe coduri de TVA
- Verificare lunara fisa sintetica pe platitor la Administratia Financiara
- Organizare intocmire anuala inventariere ( mijloace fixe,disponibil casa,banca,solduri clienti,furnizori)

CERINTE

Necesar cunostinte teoretice si practice de contabilitate, fiscalitate si informatica (operare calculator - minim word, excel, etc. si adaptabilitate la noi soft-uri).
Preluare, verificare, analiza, interpretare, contare si introducere in sistem a documentelor aferente tututor tranzactiilor efectuate intr-o societate comerciala, pana la nivelul balantei de verificare.
Lucru in echipa cu un expert contabil, acumularea de cunostinte si experienta,posibilitate de avansare in urmatorii doi ani.
Experienta operare soft ERP.
Engleza-mediu

LCL Financial Recruitment, divizie din cadrul LCL Grup SRL este prima firma specializata in recrutare de profesionisti din domeniul financiar din Romania. Clientii LCL Financial Recruitment sunt companii multinationale, societati de investitii, de asigurari si de leasing, banci si alte institutii financiare.

LCL Financial Recruitment ajuta clientii sa identifice profesionisti calificati si experimentati in domeniul financiar pentru pozitii ca:

Director Financiar / Chief Financial Officer/ CFO
Director Contabilitate / Accounting Manager
Controlor Financiar / Financial Controller
Analist Financiar / Financial Analyst
Auditor Intern / Internal Audit Professionals
Expert Contabil / Public Accounting Professionals
Contabil Experimentat/ Senior Accountant
Consultanti Fiscali / Tax Professionals
Expert Salarizare / Payroll Manager
Specialisti - domeniul bancar / Banking Professionals
Specialisti - domeniul leasing / Leasing Professionals
Specialisti - institutii financiare / Financial Institutions Professionals

Management

Loredana Ladunca, Director

Date Contact

www.financialrecruitment.ro