Contabil

HR Corporate Development

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Efectueaza operatiunile bancare (plati furnizori, ordine de plata etc) si intocmeste setul de documente pentru platile electronice si ridicarile de numerar in lei si valuta;
- Inscrie in registre operatiunile efectuate (ordine de plata, remiteri bancare, emitere facturi, evidenta incasari);
- Verifica incasarile, provenienta si distribuirea acestora;
- Tine legatura cu bancile, clientii si furnizorii interni, in ceea ce priveste atributiile ce-i revin;
- Preia si verifica seturile de documente din departamentele comerciale, intocmeste deconturile estimative si deconturile pentru deplasarile externe;
- Intocmeste, contabilizeaza si verifica lunar facturile fiscale emise;
- Introduce si verifica in programul de contabilitate inregistrarile documentelor efectuate de catre alte posturi;
- Indosariaza documentele cu care lucreaza si supervizeaza arhivarea lor;
- Colaboreaza la tinerea corecta si la zi a evidentei financiare si contabile, precum si la salvarea datelor informatice;
- Puteti trimite CV-ul dvs. si la adresa office@hrcd.ro, cu subiectul "Contabilitate"

CERINTE

- Absolvent facultate de profil
- Experienta in import si distributie- prezinta avantaj

HR Corporate Development este o companie specializata in furnizarea de servicii profesioniste de recrutare, consultanta si training in domeniul resurselor umane. Divizia de Recrutare HR Corporate Development doreste sa activeze ca un punct de intalnire intre Organizatii si Candidati, acordand ambelor parti respectul si atentia cuvenita. Divizia de Training HRCD isi propune sa raspunda nevoilor dumneavoastra de training prin oferte personalizate care sa reflecte contextul real in care angajatii dumneavoastra isi desfasoara activitatea zilnica.