CONTABIL

SC RESIDENCE TRADING SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Inregistreaza zilnic tranzactiile in programul de evidenta contabila WINMENTOR si arhiveaza in bune conditii documentele financiar-contabile;
- Intocmeste situatii extracontabile la solicitarea conducerii sau cu caracter periodic;
- Realizeaza periodic si la cerere rapoarte despre datele inregistrate;
- Intocmeste registrul de casa;
- Intocmeste documentele necesare efectuarii operatiunilor bancare (instrumente si mijloace de plata) si alte documente ale contabilitatii si salarizarii;
- Participa la intocmrea situatiilor financiare lunare, trimestriale, semestriale si anuale, precum si alte documente solicitate de catre seful departamentului;
- Intregistreaza deconturile de cheltuieli
- Intocmeste ordine de plata si inregistreaza extrasele bancare lei/valuta;
- Executa alte operatiuni electronice si cu documente conform calificarii sale.

CERINTE

experienta in contabilitatea generala
- cunostiinte de utilizare ale unuia dintre programele specializate, avantaj pentru cei care cunosc programul WINMETOR;
- bune cunostiinte de operare PC ( in contabilitate se utilizeaza programul WINMENTOR, Excel, Word);
- cunostiinte de utilizare a internet-ului ca sursa de informatii, e_mail-ului ca mijloc de comunicare si informare;
- studii medii de specialitate;
- meticulozitate si acuratete;
- spirit analitic, lucrul in echipa;
- seriozitate, responsabilitate, disciplina;
- fidelitate fata de companie si comportament adecvat in cadrul organizatiei si in afara acesteia.

Deschis in 2002 si situat in zona rezidentiala de langa Arcul de Triumf, in centrul Bucurestiului, Residence Arc de Triomphe este un elegant hotel-boutique de patru stele superior, cu 35 de camere spatioase si confortabile, de o eleganta clasica, proiectate cu grija pentru detalii si bun gust.