Contabil

Financial Voice Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

- supervizeaza activitatea departamentului financiar-contabil
- evidenta contabila generala si intocmirea situatiilor financiare conform legislatiei in vigoare;
- intocmirea declaratiilor pentru bugetul statului;
- intocmirea documentelor contabile;
- inregistrarea documentelor in programul de contabilitate;
- introducerea in contabilitate a facturilor de la furnizorii externi;
- intocmirea situatiei financiar-contabile pana la balanta si bilant;
- operare plati interne si externe;
- urmarirea scadentelor la plata pt. furnizori, prestatori de servicii etc.;
- verificarea extraselor din banca cu instrumente de plati si incasari aferente fiecarei operatiuni;
- verificarea soldurilor conturilor cu care opereaza societatea.
- Inregistreaza zilnic toate tranzactiile financiare si arhiveaza in bune conditii documentele financiar-contabile

CERINTE

- minim 3 ani experienta pe piata serviciilor de contabilitate
- buna cunoastere a legislatiei in vigoare
- usurinta in operarea pe calculator si in folosirea oricarui program de contablitate pus la dispozitie
- persoana comunicativa, bine organizata
- rezistenta la munca in conditii de stres
- bune cunostinte de limba engleza;
- cunostinte solide ale legislatiei si procedurilor financiare romane
- abilitati de organizare si planificare
- meticulozitate si acuratete
- spirit analitic, lucrul in echipa
- seriozitate

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv, negociabil in functie de experienta

DESCRIEREA FIRMEI

Societate infiintata in anul 2009.
Servicii audit, contabilitate si consultanta financiara