CONTABIL

MULLER DAIRY RO SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Urmarire zilnica , control incasari si gestionare portofoliu clienti (inclusiv control facturi clienti KA)
- Clearing clienti
- Confirmari solduri clienti ( transmitere confirmare sold, analiza si reconciliere )
- Intocmeste setul de documente pentru platile electronice sau manuale, licitatii si ridicarile de numerar in lei si valuta;
- Inregistrarea in evidenta contabila a extraselor de cont in lei si valuta
- Vericarea extraselor din banca cu instrumente de plati si incasari aferente fiecarei operatiuni.
- Verificarea soldurilor conturilor cu care opereaza societatea.

FIRMA SE AFLA LA INTRARE IN BRAGADIRU.

CERINTE

- Studii superioare economice, de preferinta facultatea de contabilitate;
- Experienta relevanta minim 1-2 ani (in domeniul financiar-contabil);
- Bune cunostinte de operare pc, cunostinte MS Office;
- Limba engleza nivel mediu;
- Experienta intr-o companie multinationala din domeniul FMCG reprezinta avantaj;
- Seriozitate, abilitate de a lucra in conditii de stres;
- Comunicare, lucru atat individual cat si in echipa.
- Experienta in SAP minim 1 an constituie avantaj

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant, tichete de masa, telefon mobil.

Companie multinationala activand in domeniul productiei si distributiei de produse lactate.