Contabil

ALICAT CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Verificare arhivare documente primare si fiscale;
- Introducere note contabile corespunzatoare documentelor primare;
- Completare registre obligatorii, calcul amortizare;
- Calculare impozite si taxe, sub supravegherea consultantului fiscal;
- Operatiuni contabile aferente inchiderii de luna, balanta de verificare;
- Bilant;
- Relatia cu Administratia Financiara privind vectorul fiscal, certificate;
- Consultanta fiscala, evaluari, analize pentru banci;
- Colaborare pe contracte de audit in echipa de audit (optional).

CERINTE

- Absolvent studii superioare Economice;
- Experienta min 3 ani;
- Aptitudini de lucru in mediu Windows (Word, Excel);
- Cunostinte de legislatie fiscala si contabila;
- Cunostinte de limba engleza;
- Calitati personale : organizare, meticulozitate, creativitate, abilitati de lucru in echipa.

BENEFICII OFERITE

- Oportunitatea de a lucra intr-o echipa tanara in plina dezvoltare, cu un salariu motivant.

servicii de consultanta in domeniul resurselor umane, protectiei muncii si juridic.