Contabil

SC HR SERVICES & SOLUTIONS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Inregistrarea si operarea incasarilor si platilor conform extraselor de cont si ale registrului de casa;
- Operarea avansurilor din trezorerie conform deconturilor;
- Incadrarea corecta a documentelelor contabilizate pe venituri si cheltuieli;
- Efectuarea calculului salarial;
- Evidenta amortizarilor;
- Efectuarea de raportari lunare, trimestriale, semestriale sau anuale, conform legislatiei in vigoare (declaratii lunare, balanta, bilant) dar si conform solicitarilor grupului;
- Mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu bancile partenere, Administratia Finantelor Publice si alte institutii publice, conform necesitatilor companiei;
- Reprezentarea companiei in fata tuturor organelor de control.
- Informari catre management privind respectarea legii contabilitatii la nivel de firma.

CERINTE

- Studii superioare economice finalizate;
- Cunostinte solide de legislatie financiar-contabila;
- Minim 2 ani experienta intr-o pozitie similara;
- Limba engleza nivel avansat;
- Foarte buna cunoastre a utilizarii pachetului Microsoft Office si abilitati de a lucra cu aplicatii tip SAP, ERP;
- Foarte bune abilitati de comunicare si relationare;
- Persuasivitate;
- Gandire analitica si sintetica.

BENEFICII OFERITE

Clientul nostru, o companie ceha ce activeaza in domeniul comertului de expedieri postale business-to-business, ofera un pachet salarial atractiv, expunere profesionala ridicata, un mediu de lucru placut intr-o echipa tanara si dinamica. Programul este de 6h/zi.

Doar persoanele ce respecta cea mai mare parte a cerintelor specificate vor fi contactate entru interviu. Toate aplicatiile vor fi tratate intr-o maniera strict confidentiala.

Si nu uitati: Succesul nu este o intamplare!

Fondata in anul 2004, HR SERVICES & SOLUTIONS este o companie care ofera servicii de recrutare si selectie de personal, precum si servicii de executive search, caracterizate prin integritate si confidentialitate depline. Cheia succesului nostru consta in evaluarea corecta a nevoilor partenerilor nostri si identificarea talentelor de top. Noi cautam lideri care sunt vizionari si care pot conduce oamenii cu pasiune.