CONTABIL – Contabilitate Generala si Mijloace Fixe - URGENT

Pluri Consultants

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Inregistrarea operatiilor general contabile de pe extrasul de banca
- Tranzactii salarii
- Tranzactii stocuri
- Controlul soldurilor de salarii, stocurilor de materii prime si materiale, de produse finite
- Inregistrarea tranzactiilor mijloacelor fixe
- Intocmirea declaratilor de impunere pentru cladiri, terenuri, auto, conform legii si urmarirea depunerii in termen a acestora
- Calculul amortizarii fiscale
- Controlul soldurilor mijloacelor fixe
- Alte activitati specifice postului

CERINTE

- studii superioare economice
- 2 ani experienta pe un post similar
- experienta in lucrul cu sistem ERP - avantaj
- cunoasterea si respectarea regulilor contabile IFRS, locale si a regulilor fiscale

- persoana organizata
- bune abilitati de comunicare
- meticulozitate, atentie la detalii
- abordare analitica a problemelor
- rezistenta la stres

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant

DESCRIEREA FIRMEI

Consultanta in domeniul resurselor umane si management

In prezent recrutam pentru unul dintre clientii nostrii, companie internationala ce activeaza in domeniul producerii si distributiei materialelor de constructii, pentru postul de CONTABIL – Contabilitate Generala si Mijloace Fixe.