Contabil

ALICAT CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Gestionarea fluxului de documente contabile din cadrul departamentului Financiar-Contabilitate asigurand fluenta operatiunilor;
- Actualizarea, actualizarea si arhivarea documentelor contabile;
- Actualizarea evidentei dovezilor de plata, chitante si facturi din dosarul de casa
- Realizeaza propriu-zisa a deconturilor de casierie
Intocmirea dosarelor cuprinzand copii ale dovezilor operatiunilor contabile de :
- Ridicare sau depunere de numerar pentru întocmirea dosarului de casa
- Ordine de plata primite de la clienti pentru intocmirea dosarului de clienti
- Ordine de plata care atesta plata impozitelor catre bugetul statului, pentru intocmirea dosarului de evidenta fiscala solicitat de autoritatile fiscale;
- Arhivarea documentelor de plata in valuta
- Actualizarea si verificarea facturilor originale (de la furnizori si clienti), a statusului acestora (achitate /neachitate);
- Efectuarea inregistrarilor incasarilor in programul de contabilitate
- Acorda suport logistic departamentului vanzari in derularea comenzilor

CERINTE

- Studii de specialiate
- Cunostintee PC
- Cunoasterea limbii engleze

Servicii de consultanta in domeniul resurselor umane, protectiei muncii si juridic