Contabil

Class It Outsourcing

Job expirat

RESPONSABILITATI

Organizeaza, indruma, conduce, controleaza si raspunde de intreaga desfasurare a activitatii financiar-contabile a societatii in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare, fiind singura responsabila;
- Raspunde, sub toate aspectele, de modul de intocmire a documentelor ce tin de contabilitate;
- Intocmeste declaratiile fiscale si statul de plata (toate declaratiile in ceea ce priveste TVA, Declaratia privind obligatiile la bugetul de stat, declaratiile pentru taxe locale, alte declaratii si rapoarte);
-Intocmeste facturi, ordine de plata, chitante, registrul de casa, urmareste modul de decontare a avansurilor acordate salariatilor;
-Urmareste modul de plata a furnizorilor (respectarea termenelor scadente);
-Se ocupa de relatia cu banca (ordine de plata, extrase de cont).
-Raspunde, cu maxima responsabilitate, oricaror cereri venite din partea conducerii firmei;
-Participa activ la construirea unui climat comunicational pozitiv in cadrul colectivului din care face parte;
- Se implica in activitatea desfasurata pana la atingere obiectivelor indiferent de ora;
-Studierea permanenta a legislatiei in domeniu financiar contabil si aplicarea ei in cadrul firmei.

CERINTE

- Experienta de minim 2 ani intr-o pozitie similara;
- Studii superioare economice - finante contabilitate
- Cunoastere operatiunilor contabile: furnizori/clienti, operatiuni lei/valuta, garantii, leasing, gestiuni materiale, mijloace fixe;
- Cunostinte PC- word, excel avansat,
- O buna cunoastere a conducerii contabilitatii computerizate;
- Capacitate de analiza si stabilire prioritati;
- Comunicare si rezistenta la stres.

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant;
Telefon mobil;
Si la pachet cu toate aceste beneficii si un colectiv exceptional de care va puteti convinge singur accesand www.classit.ro/ourcomany

Class IT Outsourcing, companie de externalizare IT, asigura clientilor sai perfecta functionare a departamentului IT prin valorificarea unei echipe formate din 60 de specialisti ce se afla sub indrumarea unui management de succes.
Timp de 8 ani am dobandit experienta necesara pentru a castiga increderea unor clienti precum Rompetrol, Coca-Cola, Deloitte, Jerry's Pizza, Adecco, Merck, Sharp and Dohme, Financiarul, Sanoma Hearst.
Suntem un colectiv tanar si entuziast si investim incontinuu in dezvoltarea si pregatirea profesionala.
Vino sa lucrezi pentru prima companie de externalizare IT din Romania.
Vino sa adaugi valoare echipei noastre!