CONTABIL

SC FINIT CONSULT & MANAGEMENT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Organizeaza, indruma, conduce, controleaza si raspunde de desfasurarea in mod eficient a activitatii financiar-contabile a societatii in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare;
- Asigura, organizarea si gestionarea in mod eficient a integritatii intregului patrimoniu al societatii in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare si normele sau reglementarile interne ale societatatii;
- Raspunde de consemnarea corecta si la timp, in scris, in momentul efectuarii ei, in documente justificative a oricarei operatii care afecteaza patrimoniul societatii si de inregistrarea cronologica si sistematica in evidenta contabila a documentelor justificative in conformitate cu prevederile legale in vigoare;
- Raspunde de stabilirea corecta a documentelor care se intocmesc si de circuitul lor in cadrul societatii.
- Raspunde de respectarea disciplinei de casa, a regulamentului operational de casa si a celorlalte dispozitii privind operatiunile cu numerar, efectuind personal sau prin alta persoana imputernicita, cel putin lunar si inopinant controlul casieriei, atit sub aspectul existentei faptice a valorilor banesti cit si sub aspectul securitatii acestora;
- Asigura si raspunde indeplinirea la termen a obligatiilor societatii fata de bugetul statului si terti in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare;
- Reprezinta societatea in cazurile incredintate prin delegare;

CERINTE

Studii:
- Absolvent al invatamantului superior economic de specialitate;
Vechime:
- Sa probeze o vechime de cel putin 1 an in domeniu, cuprinzand toate aspectele activitatii financiar-contabile;
Cunostinte:
- Sa posede cunostinte temeinice in ceea ce priveste sistemul organizatoric si financiar-contabil;
- Sa posede cunostinte solide in ceea ce priveste legislatia in vigoare privind domeniul financiar-contabil;
- Sa probeze o buna cunoastere a conducerii contabilitatii computerizate;

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant, negociabil in cadrul interviului

Finit Consult & Management SRL este o firma specializata in consultanta de afaceri. Noi va putem ajuta pentru obtinerea unor finantari din programe si fonduri rambursabile si nerambursabile acordate de institutii financiare, nationale si internationale: Uniunea Europeana (Sapard, Phare, Ispa, Ricop), Banca Mondiala, BERD, fonduri de investitii private.