Contabil

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Angajatul are urmatoarele indatoriri:

- Intocmeste si depune declaratiile lunare / trimestriale obligatorii pentru bugetul statului, precum si fisele fiscale anuale;
- Arhiveaza in bune conditii a documentelor financiar-contabile;
- Se ocupa de obtinerea documentatiilor pentru participare la licitatii;
- Intocmeste diverse situatii solicitate de catre directorul economic sau de catre clienti;
- Raporteaza situatiile cerute de directorul economic si conducerea societati, cat si de clientii cu ale caror firme colaboreaza;
- Are experienta in contabilitate de min 6-12 luni;
- Are bune cunostiinte de operare PC ( Excel, Word), cunoasterea softului de contabilitate SAGA reprezinta un avantaj;
- Are studii medii de specialitate sau studii superioare financiar- contabile;
- Are bune cunostinte de limba engleza;
- Cunoaste legislatia si procedurilor financiare romane;
- Are abilitati de organizare si planificare;
- Meticulozitate si acuratete;
- Spirit analitic, lucrul in echipa;
- Seriozitate.

CERINTE

Candidatul ideal este o persoana dinamica, sociabila, cu rezistenta la stress, capabila de a duce sarcinile la bun sfarsit in termenele prevazute. Relatia directa cu clientii ocupa un loc important in cadrul indatoririlor prevazute de acest job, precum si spiritul de echipa.

BENEFICII OFERITE

- salariu negociabil, in functie de experienta
- barem orientativ - 800 - 1000 lei