CONTABIL

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Organizeaza si asigura efectuarea corecta si la timp a inregistrarilor in contabilitate, cronologic si sistematic, potrivit planurilor de conturi si normelor legale emise de institutiile de reglementare legala, pe baza documentelor justificative ale tuturor operatiunilor patrimoniale;
- Intocmirea Borderoului de predare a documentelor aferente Declaratiei Intrastat si anexarea documentelor necesare intocmirii declaratiei ;
- Banca de lei(plati si incasari);
- Banca in valuta( Eur si USD);
- Facturi Mijloace Fixe si Obiecte de Inventar;
- Diverse situatii cerute de Directorul general;
- Declaratii lunare
- Intocmire documentatie pentru inventare
- Intocmirea ordinelor de plata aferente achizitionarii de marfuri
- Prelucrarea inventarelor
- Inregistrarea miscarilor de personal pentru fiecare luna;
- Calcularea concediilor de odihna si inregistrarea acestora;
- Calcularea concediilor medicale si inregistrarea acestora;
- Intocmirea ordinelor de plata aferente salariilor;
- Intocmirea statelor de salarii pentru avans si lichidare;
- Intocmire fluturasi pentru salarii;
- Verificare jurnale de cumparare;
- Urmarirea avansurilor incasate de la clienti;
- Inchiderea conturilor contabile si intocmirea de note contabile
- Arhivare documente
- Evidenta contractelor in derulare
- Evidenta ambalajelor si combustibililor in vederea intocmirii Declaratiei Fondului de Mediu;
- Confirmari de solduri
- Descarcarea noilor versiuni de declaratii de pe internet
- Actualizarea legilor
- Evidenta platilor catre furnizori;
- Scrierea Registrelor obligatorii;
- Calcularea impozitului pe profit;
- Listarea si indosarierea tuturor registrelor si documentelor contabile lunare.
- Introducere produse noi in nomenclatorul de articole
- Operarea modificarilor de preturi in urma deciziilor date de Conducere

CERINTE

Studii medii/ superioare.
Experienta in domeniu.
Cunostinte Word, Excel, Mentor.
Eventuale referinte de la locurile de munca anterioare