CONTABIL

HR BUSINESS CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru, reprezentanta unei companii olandeze in Romania care activeaza in domeniul farmaceutic, doreste sa angajeze o persoana pentru pozitia de Contabil.

Persoana selectata pentru aceasta pozitie va raporta Directorului Financiar si va organiza contabilitatea pentru intreaga companie, in conformitate cu reglementarile contabile si fiscale in vigoare.

Responsabilitati:

- Intocmirea documentelor primare si inregistrarea lor in contabilitate
- Intocmirea jurnalului de vanzari/jurnalului de cumparari
- Inregistrarea in contabilitate a operatiunilor bancare: incasari, plati, comisioane, etc.
- Inregistrarea si gestionarea deconturilor
- Evidenta mijloace fixe si amortizare
- Intocmirea si depunerea declaratiilor (lunare, trimestriale, semestriale, anuale)
- Mentinerea relatiilor cu autoritatile fiscale
- Intocmirea si verificarea balantei lunare
- Intocmirea diverselor rapoarte si situatii solicitate de catre management.

CERINTE

Candidatul ideal va indeplini urmatoarele criterii:

- Absolvent(a) studii superioare, preferabil economice
- Experienta de minim 3 ani intr-o pozitie similara
- Cunostinte avansate MS Office; experienta in utilizarea ERP-ului Navision reprezinta un avantaj
- Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat reprezinta un avantaj
- Abilitati de organizare si planificare
- Meticulozitate si acuratete.

HR Business Consulting este o agentie care aduce un suflu nou pe piata serviciilor de consultanta pe probleme de resurse umane, avand o abordare moderna, apropiata si adaptata clientului, astfel incat cererea si oferta de munca sa se intalneasca cu maximul de succes.