CONTABIL

BRICOSTORE Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- evidenta si inregistrarea operatiunilor privind stocuri, facturi, cheltuieli generale;
- inregistrarea documentelor bancare (extrase de cont in lei si valuta);
- pregatirea documentelor de plati externe, pregatirea documentatiei necesare pentru banca;
- verificarea si inregistrarea informatiei financiar contabile care provine din sistemul de case pentru punctele de lucru;
- urmarirea incasarilor prin cec, carduri si numerar si a altor modalitati de plata;
- evidenta si inregistrarea mijloacelor fixe pe punctele de lucru si calculul amortizarii acestora pe fiecare centru de cost;
- alte operatiuni de evidenta financiar contabila.

CERINTE

- studii superioare economice finalizate;
- experienta intr-un post similar 2 ani;
- atestat de contabil autorizat sau expert contabil constituie un avantaj;
- cunoasterea legislatiei in domeniu si a fiscalitatii;
- cunostinte operare PC (Ms Office, programe de contabilitate) la un nivel avansat;
- cunostinte limbi strainte (Franceza, Engleza) - nivel mediu;
- persoana serioasa, responsabila, corecta

BENEFICII OFERITE

- pregatire tehnica;
- integrarea intr-o echipa tanara si dinamica;
- salariu atractiv.

Grupul francez BRICOSTORE face parte din compania Bresson, infiintata cu mai bine de 155 de ani in urma si beneficiind de deja celebrul \"savoir-faire\" francez in domeniul comertului si al bricolajului. BRICOSTORE este un lant de magazine de bricolaj care se dezvolta rapid, atat in Romaina, cat si in Europa Centrala. Ne adresam familiilor, amatorilor de decoratiuni interioare, pasionatilor gradinaritului, dar si firmelor profesioniste, punandu-le la dispozitie cele mai competitive preturi de pe piata romaneasca de constructii, amenajari si gradinarit. BRICOSTORE a aparut pe piata romaneasca in anul 2001. In prezent BRICOSTORE a deschis 4 magazine in Bucuresti si 2 in tara, respectiv Brasov si Ploiesti, urmand ca in toamna sa deschida unul si in Constanta.