CONTABIL

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Efecturarea inregistrarilor contabile: casa, banca, furnizori, compensari, obiecte inventar, leasing, credite, amortizari etc
- Intocmirea lunara a balantei de verificare sintetice si balantei analitice, dupa caz;
- Completarea conform legislatiei in vigoare a registrelor contabile obligatorii;
- Inregistrarea zilnica si arhivarea in bune conditii a documentelor financiar - contabile;
- Inregistrarea corecta a documentelor pe departamente conform procedurii specifice (bugete);
- Descarcarea de gestiune pentru marfurile vandute si confruntarea cu gestiunea comerciala;
- Coordonarea efectuarii inventarierii patrimoniului cel putin odata pe an si reconcilierea fapticului cu scripticul;
- Mentinerea unei bune relatii cu administratia financiara si celelalte institutii;
- Alte sarcini specifice stabilite de Directorul Financiar.

CERINTE

- Studii superioare si de specialitate;
- Cunostinte de limba engleza;
- Experienta profesionala in domeniul evidentei contabile min. 3 ani;
- Cunostinte solide de contabilitate financiara si de gestiune;
- Familiarizat cu utilizarea softurilor contabile; utilizarea Socrate reprezinta un avantaj;
- Cunostinte foarte bune de operare PC (Excel, Word, Internet);
- Persoana responsabila, organizata, dinamica;
- Gandire analitica si sintetica;
- Aptitudini de comunicare si capacitate de a lucra cu oamenii;
- Atentie concentrata si distributiva;
- Initiativa si spirit organizatoric;
- Capacitate de a evalua si de a lua decizii;
- Usurinta, claritate si coerenta in exprimare;
- Spirit practic.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv.

Companie in domeniul IT.