Contabil

VIP NET

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Înregistreaza zilnic toate tranzactiile financiare si arhiveaza in bune conditii documentele financiar-contabile
- Realizeaz¿ rapoarte zilnice, s¿pt¿mânale ¿i lunare despre situa¿ia contului bancar ¿i situa¿ia fluxului de numerar
- Intocmeste si depune declaratiile lunare / trimestriale obligatorii pentru bugetul statului, precum si fisele fiscale
anuale
- Arhivarea in bune conditii a documentelor financiar- contabile
- Calculeaza salariile pentru angajatii companiei si asigura procesul de salarizare folosind un soft corespunzator
- Urmarirea bugetelor de investitii;
- Realizeaz¿ situa¿ii financiare
- Se ocupa de obtinerea documentatiilor pentru participare la licitatii (certificat fiscal, reglare fisa).
- Mentine relatia cu banca, cu administratia financiara si cu celelalte institutii (ITM, Casa de pensii, etc.).
- Intocmirea documentelor necesare efectuarii operatiunilor bancare (instrumente si mijloace de plata)
- Intocmeste situatiile financiare anuale
- Intregistreaza deconturile de cheltuieli lei/valuta (daca este cazul)
- Intocmeste ordine de plata (de regula prin Internet Banking) si inregistreaza extrasele bancare lei/valuta

CERINTE

- experienta in contabilitate de cca/minim 1-3 ani
- cunostinte de utilizare ale unuia dintre programele specializate Saga, CIEL
- experienta evidenta contabila minim 1 an.
- bune cunostiinte de operare PC ( Excel, Word)
- studii medii de specialitate sau studii superioare financiar- contabile
- cunostinte PC (MS Office
- bune cunostinte de limba engleza;
- cunostinte solide ale legislatiei si procedurilor financiare romane
- abilitati de organizare si planificare
- meticulozitate si acuratete
- spirit analitic, lucrul in echipa
- seriozitate

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv, negociabil in functie de experienta

VipNetVipNet¿ este prezenta inca din 1991 pe piata de IT romaneasca. Din 1993 si pana in 2004, firma a activat sub numele de Vip Plus Computers S.R.L. Din 1998 activitatea firmei s-a extins din domeniul general al IT-ului in cel particular al transmisiilor de date profesionale si al Internetului.
VipNet¿ este membra a A.N.I.S.P.(Asocia¿ia Na¿ionala a internet Service Providerilor), aderand in primul val, la o luna de la infiintarea acesteia si membra fondatoare a RoNIX (Romanian National Internet Exchange). VipNet¿ este furnizoare de servicii de comunicatii electronice autorizata de A.N.R.C. Vip Plus Computers s-a pozitionat inca de la infiintare in elita pietei romanesti de IT (furnizarea de echipamente si solutii), de comunicatii de date in general si de Internet in special, numarand in cei peste 14 ani de activitate privata printre clientii sai companii multinationale, banci, institutii administrative, companii cu nume sonore din sfera industriei si serviciilor de pe piata romaneasca.
Punctele cheie ale pozitiei pe piata Internet sunt:
mai multe canale de acces la Internet de mare performanta:
acces international printr-un canal de transport pe un ring de fibra optica;
politica de peering cu majoritatea ISP semnificativi: prin RoNIX pe 100 / 1000 MB (dintre ISP conectati la nod enumeram - Ines, Euroweb, Equant, Digicom, Mediasat, RoLink, Idilis, Fibernet, SNR, RomTelecom, Orange, Mobifon, STS, Datek, Dial Telecom si altii), precum si prin multe ppering-uri private. Toate acestea se constituie intr-o structura redundanta de acces, creata pentru clientii nostri, ceea ce duce la o mare disponibilitate a serviciului, cu \\\"downtime\\\" ce tinde spre zero.
dotari tehnologice cu echipamente de ultima generatie, de o mare diversitate: Cisco, Allied Telesyn, Lucent, ZyXEL, RAD, etc. care ofera avantajele unei veritabile retele IP;
o echipa de specialisti calificati, pregatita sa raspunda oricaror exigente tehnice si sa creeze solutia optima in beneficiul clientilor, bazandu-se atat pe experienta celor peste 8 ani de activitate pe piata romaneasca de transmisii de date, cat si a celor 14 ani de IT.
Aceste caracteristici fac reteaua IP VipNet propice pentru utilizari de tip VoIP, multimedia si, nu in ultimul rand, pentru aplicatii de tip VPN (Retele Virtuale Private).
Mai multe detalii http://www.vipnet.ro