Contabil

PROFILUX S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Ţine contabilitatea terţilor: evidenţa datoriilor şi creanţelor unităţii în relaţiile cu furnizorii şi clienţii privind livrările de mărfuri şi produse, lucrări executate şi servicii prestate, precum şi a diverşilor debitori şi creditori
2. Ţine contabilitatea trezoreriei: existenţa şi mişcarea disponibilităţilor, a valorilor de încasat, precum şi contabilitatea mijloacelor băneşti aflate în casieria unităţii, a mişcării acestora ca urmare a încasărilor şi plăţilor efectuate în numerar, ţinută distinct în lei şi în devize
3. Gestionează valorile de trezorerie aflate în caseria unităţii
4. Ţine contabilitatea cheltuielilor şi veniturilor, pe feluri de cheltuieli şi venituri, după natura lor
5. Exercită controlul financiar de gestiune preventiv şi ulterior, asigurând verificarea respectării dispoziţiilor legale privitoare la gestionarea şi gospodărirea mijloacelor materiale băneşti, pe baza documentelor înregistrate în contabilitate şi a documentelor de evidenţă tehnico-operativ
6. Cunostinte operare Ciel

CERINTE

Studii superioare economice;
Persoană onestă, conştiincioasă, perseverentă;
Cunoştinţe operare PC: Excel, Word
Atenţie sporită, spirit de echipă, atenţie distributivă
Capacitate de a lucra cu ¿dead line¿

Alte cerinte:
- disponibilitate pentru perioada de probă plătită 2 săptămâni
- Operatiuni de import-export constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

Mediu dinamic de lucru, pachet salarial atractiv si oportunitatea unei cariere de succes, sustinuta si de permanenta imbunatatire a nivelului profesional prin training intern.
Program: Luni - Vineri: 9-18 cu pauza de masa 1 ora
Concediu de odihna: 21 zile lucratoare / an.

PROFILUX S.A. este prima firma care a lansat pe piata romaneasca a constructiilor sistemele de profile pentru finisaj. In cei 11 ani de cand activeaza în acest domeniu, firma si-a consolidat relatiile cu principalii producatori din Comunitatea Europeana si a creat o larga retea de distributie la nivel national.

PROFILUX S.A. are Centrul Logistic National in Bucuresti si puncte de lucru la Lugoj, Craiova, Piatra Neamt, Cluj, Brasov si Constanta. Firma distribuie profile din PVC, aluminiu eloxat de inalta calitate, alama, inox, pentru finisarea colturilor ceramice, etansatoare, praguri / treceri de pardoseala, protectii pentru trepte, profile de dilatatie, plinte, glafuri, stergatoare profesionale.

Pentru mai multe detalii vizitati www.profilux.ro.