Contabil

SIVECO Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cunoasterea legislatiei economice in vigoare.
Gestionarea documentelor emise si primite de firma.
Intocmirea de note contabile si obţinerea situatiilor de iesire cerute de legislatia în vigoare.
Intocmirea de situatii operative privind incasarile si platile.
Ichideri de conturi de venituri si cheltuieli, inchideri de luna, inchideri de conturi de TVA.
Gestionarea situatiei mijloacelor fixe si a obiectelor de inventar.

CERINTE

Educatie:

Studii superioare economice
Calificari obligatorii:

Cel putin 3 ani in activitatea financiar-contabila.
Deprindere in utilizarea unei aplicatii informatice de contabilitate.
Cunoasterea limbii Engleze.
Calificari optionale luate in calcul la aprecierea candidatilor:

Atestat de expert contabil
Candidatul ideal este:

Serios si responsabil
Ordonat, riguros
Punctual
Pozitiv
Ambitios

Solutiile propuse de SIVECO Romania se adreseaza intreprinderilor medii si mari din toate sectoarele industriale si comerciale, precum si administratiilor publice si companiilor prestatoare de servicii.
Dezvoltam proiecte de succes impreuna cu numeroase companii internationale, de-a lungul anilor colaborarea noastra evoluand spre un veritabil parteneriat. Astfel de beneficiari sunt HP Germania, Amano Belgia, Grupul Nepenthes din Franta si multi, multi altii.