CONTABIL

MB DISTRIBUTION SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- organizeaza contabilitatea societatii in conformitate cu dispozitiile legale si asigura efectuarea la timp a inregistrarilor;
- asigura intocmirea la timp si in conformitate cu dispozitiile legale a balantelor de verificare,
- bilanturilor semestriale si anuale, precum si a situatiilor lunare;
- asigura indeplinirea obligatiilor societatii catre bugetul de stat, unitati bancare, furnizori etc.;
- organizeaza si controleaza efectuarea inventarierii bunurilor materiale;
- inregistrarea platilor, incasarilor si a platilor ;evidenta contoarelor casa (cont 531.1),urmarirea si evidenta platilor cu CEC;
- tinerea la zi a evientei furnizorilor, cont furnizori;
- intocmirea formelor pentru statele de plata, boala si alte drepturi asimilate pentru personal organizatiei.

CERINTE

- absolvent studii superioare profil financiar-contabil;
- cunostinte solide de operare PC;
- experienta in operarea cu programe de contabilitate;
- experienta in domeniul contabilitatii.

Principiul fundamental pe baza caruia MBD isi structureaza activitatea este cel al unei retele de distributie care acopera tot spatiul geografic romanesc si asigura o impartire a competentelor intre distribuitor si partenerii sai. MBD se adreseaza utilizatorului final doar prin intermediul acestei retele ce include aproximativ 250 de firme partenere.
Intreaga retea de dealeri ai MB DISTRIBUTION este formata din firme specializate in comercializarea si service-ul brand-urilor EPSON, IBM, LIEBERT si RICOH