Contabil

Practic Contab

Job expirat

RESPONSABILITATI

Lucrari de contabilitate financiara pana la nivel de bilant inclusiv;
Verificarea lucrarilor de contabilitate primara efectuate de catre contabilii juniori;
Calculul, inregistrarea si declararea impozitelor si taxelor catre bugetul de stat;
Gestionarea relatiei cu clientii;
Predarea lucrarilor contabile si informarea clientilor cu privire la rezultatele contabile etc.;
Informarea permanenta cu privire la modificarea legislatiei in domeniul contabilitatii si fiscalitatii si luarea masurilor necesare pentru respectarea acestora (inclusiv aducerea la cunostinta clientilor in timp util a informatiilor necesare acestora pentru respectarea legii);
Intocmirea de raportari catre managementul clientului - I.A.S.-uri sau alte rapoarte - in functie de specificatiile acestuia

CERINTE

- experienta in contabilitate de cca/minim 1-3 ani
- cunostinte de utilizare ale unuia dintre programele specializate CIEL, contabSQL
- bune cunostiinte de operare PC ( Excel, Word)
- studii superioare financiar- contabile
- cunostinte PC
- bune cunostinte de limba engleza;
- cunostinte solide ale legislatiei si procedurilor financiare romane
- abilitati de organizare si planificare
- meticulozitate si acuratete
- spirit analitic, lucrul in echipa
- seriozitate

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv, negociabil in functie de experienta

firma de consultanta fiscala si contabilitate cu departament specializat si in resurse umane