Contabil

S.C. Weisspunkt S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

SARCINI PRECISE:

• intocmeste facturi si chitante fiscale conform raportului de vanzari;
• introduce datele contabile in programul de contabilitate
• efectueaza plati;
• completeaza datele financiare in programul de cash-flow;
• relatia cu banca (OP, ridicare numerar, diverse modificari in conturile firmei);
• evidenta OP, facturi primite si emise
• calcul si plata salarii
• declaratii lunare, bilant, balanta etc
• indeplineste demersuri necesare obtinere credit/leasing etc

PRINCIPALELE RESPONSABILITATI:
• obtinerea de rezultate financiare cat mai bune
• evidenta contabila

CERINTE

Educatie:
Studii superioare: ASE – Contabilitate
Experienta:
Ani experienta in domeniu: minim 2 ani
Experienta pe pozitia respectiva: de preferat intr-o companie mica
Industria din care provine:nu conteaza

Cunostinte:
Cunostinte practice: Utilizare PC, excel, internet explorer, outlook express, programe specifice de contabilitate.
Cunostinte teoretice: Legislatia specifica

BENEFICII OFERITE

Bonus anual pe baza de rezultate (economii realizate etc)

DESCRIEREA FIRMEI

Acceptam provocari
Pentru ca orice performanta e unica, Weisspunkt intelege exigentele particulare ale companiei tale si nevoia de singularitate a fiecarui element ce iti asigura succesul. Noi avem grija ca ideile tale sa fie reprezentate in forme inovatoare si dinamice. Pentru ca ne plac provocarile...

Fiecare pas conteaza
Weisspunkt iti ofera servicii complete de productie publicitara si iti pune la dispozitie un serviciu de consultanta pentru aprecierea cat mai corecta a tuturor posiblitatilor de semnalistica, standardizate sau atipice, incepand de la conceptia machetelor, si continuand cu alegerea materialelor si executia produselor de care afacerea ta are nevoie pentru urmatorul pas.