CONTABIL

CORINT SERV SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Inregistreaza incasarile si platile in lei conform extrasului de cont.
- Opereaza incasarile si platile in numerar conform registrului de casa.
- Opereaza avansurile din trezorerie conform deconturilor.
- Inregistreaza facturi de prestatii furnizori interni.
- Inregistreaza intrari de marfa in baza documentelor primite de la magazie (facturi interne, facturi externe, DVI si NIR).
- Efectueaza operarea zilnica a facturilor de la furnizori pentru prestatii diverse, precum si a platilor catre acestia.
- Verifica zilnic soldurile din banca, casa si avansuri din trezorerie in lei.

CERINTE

- Studii medii sau superioare in domeniul economic.
- Minimum 1 ani experienta intr-un post similar.
- Cunostinte necesare: contabilitate romaneasca, programe de contabilitate, operare MS Office (Word, Excel).
- Abilitati de planificare si organizare a activitatilor specifice.
- Flexibil, dinamic, cu spirit de echipa, riguros, exact, corect.

BENEFICII OFERITE

- Posibilitate de a lucra intr-o echipa dinamica si profesionista.
- Oportunitati de dezvoltare profesionala si personala.
- Mediu de lucru placut.
- Pachet salarial motivant corelat cu performanta.

Grupul Editorial Corint a luat fiinta în 2004, prin reunirea sub o singura sigla a editurilor Corint, Leda, Runa si Corint Junior. Aflati în al doilea deceniu de activitate în domeniul cartii, oferim cititorilor nostri peste 400 de titluri anual, în domenii de o mare diversitate: de la manuale scolare la dictionare, atlase si tratate, lucrari de medicina, istorie, geografie, geopolitica, IT, carte pentru copii si tineret etc.
Beletristica ocupa un loc important in acest ansamblu editorial, prin colectiile de literatura straina clasica si contemporana si de scriitori romani reprezentativi.