Contabil

Pepsi Americas

Job expirat

RESPONSABILITATI

 Inregistreaza extrasele bancare operatiunile efectuate (OP-uri, remiteri bancare, emitere facturi, evidenta incasari, etc)
 Mentine legatura cu furnizorii interni; efectueaza punctajele cu furnizorii;
 Introduce si verifica in programul de contabilitate inregistrarile contabile clienti, furnizori;
 Efectueaza operatiuni contabile privind furnizorii si clientii ( opereaza note contabile clienti/furnizori; contabilitatea decontarilor cu clientii)
 Intocmeste componente ale soldurilor conturilor si efectueaza reglari pe baza acestora;
 Verifica soldurile contabile la inchiderile de luna;
 Administreaza evidenta platilor la scadentele din facturi, contracte etc.;
 Efectueaza reconcilieri, verificari, confirmari de sold cu furnizorii;
 Administreaza evidenta platilor la scadentele din facturi, contracte etc.
 Inregistreaza documentele contabile astfel incit termenele si procedurile sa fie respectate;

CERINTE

 Experienta anterioara in contabilitate ( min.2 ani);
 Studii superioare economice;
 Bune abilitati de utilizare a pachetului MS Office;
 Cunostinte Wizcount reprezinta un avantaj;
 Cunostinte de limba engleza – nivel mediu;
 Bune abilitati de comunicare, atentie la detalii;
 Atitudine proactiva; orientare inspre rezultate, perseverenta.

BENEFICII OFERITE

 Mediu de lucru competitiv, dinamic;
 Oportunitati de dezvoltare si perfectionare intr-o companie multinationala de success.

Pepsi Americas Romania este imbuteliatorul autorizat si distribuitorul Pepsi, Prigat, Lipton Ice Tea, Gatorade si Roua Muntilor pentru Romania si Republica Moldova.

Si pentru ca pretuim munca de echipa, valoarea, responsabilitatea, integritatea va invitam sa va alaturati echipei noastre de profesionisti si impreuna sa cladim succesul!