Contabil

ROCA OBIECTE SANITARE

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Perform with accuracy (registering and checking) of all the accounting entries for the stock control, customers (domestic and external), bank operations and petty cash
- Calculate the VAT related to the respective activity of the company
- Works in compliance with all Roca's procedures and related standards of work regarding the needed reports
- Keeps up to date changes in local accounting and tax legislation and informs superiors about the changes
- Prepare accounts in accordance with Romanian Accounting Standards (RAS)

CERINTE

University Degree in Finance or Accounting
- A real interest in accounting field
- Knowledge of Romanian accounting and tax regulations
- English - at least conversational level
- Demonstrate integrity, honesty and reliability in interpersonal relations
- The jobholder needs to be accurate, logical and numerate
- Experience in any ERP system (Scala knowledge would be an advantage)
- Computer literate

BENEFICII OFERITE

- Attractive remuneration package
- Work in a stable production company
- Career development in a multinational company

ROCA CORPORACION EMPRESARIAL este compania mama a grupului de firme angajat in crearea, producerea si vanzarea produselor pentru baie, precum obiectele sanitare ceramice, armaturile sanitare, cazile de baie. Grupul are fabrici pe patru continente si in peste 50 de tari, manageriind peste 20.000 de angajati in intreaga lume.
Roca este o companie spaniola, care in ultimii ani a cunoscut o remarcabila expansiune la nivel international prin achizitionarea de fabrici producatoare de obiecte sanitare in diferite tari din intreaga lume.
Indiferent de locul in care vinde sau produce, politica Roca este orientarea catre client. Principalul sau tel este acela de a schimba si imbunatati stilul de viata si confortul clientilor sai.
Un alt principiu caruia Roca ii este devoata este acela ca inovatia tehnologica reprezinta elemental esential unei dezvoltari si imbunatatiri continue a activitatii si produselor. Din acest motiv, in fiecare fabrica Roca din intreaga lume s-a implentat aceeasi tehnologie si acelasi sistem de productie.
Roca este astfel, un punct de referinta pentru progres, temeinicie si perfectiune. Compania pune amprenta stilului de viata dezvoltat prin produsele sale in orice tara din intreaga lume.