CONTABIL

SC DACRIS IMPEX SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Contabilizare extrase de cont;
- Gestioneaza bilete la ordin si cecuri;
- Evidenta casieriei;
- Operarea incasarilor cu chitanta de la clienti;
- Trimiterea catre furnizori a extraselor de cont semestrial;
- Inregistrarea de facturi si operarea extraselor din trezorerie si banci;
- Primeste cecuri si bilete la ordin de la clienti, le gestioneaza si intocmeste borderourile pentru introducerea in banca;

CERINTE

- Studii economice superioare;
- Experienta anterioara intr-o activitate similara;
- Bune cunostinte in domeniul financiar-contabil;
- Lucrul in softuri de contabilitate prezinta avantaj: Priority, Wiz
- Cunostinte avansate de Excel, Word, Outlook Express;
- Cunostinte temeinice de finante-contabilitate;
- Capacitate dezvoltata de analiza;

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv
- mediu de lucru tanar
- locatie birou contabilitate - zona Piata Romana
- program de lucru: L - V: 8.00 - 17.00

Grupul de firme DACRIS a fost infiintat in 1993 pentru a satisface nevoile clientilor in domeniul papetariei, biroticii si a productiei tipografice. Printr-o politica de expansiune adaptata structurii si cerintelor pietei, in numai 3 ani, grupul a deschis la Bucuresti un important punct de lucru si s-a dezvoltat apoi la nivel national. Reusind sa raspunda solicitarilor clientilor cu promptitudine, Dacris a castigat un loc important in piata.