Contabil

BDO Conti Audit SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intocmirea evidentei contabile pentru clientii repartizati
- Intocmeste notele contabile lunare,
- Verifica soldul bancii din extrase cu cel din programul de contabilitate.
- Inregistreaza in contabilitatea incasarile-platile prin casa si banca, gestiune, mijloace fixe si obiecte de inventar, facturile emise catre clienti si cele primite de la furnizori
- Intocmeste registrele si jurnalele legale (registrul jurnal, registrul inventar, jurnal vinzari, jurnal cumparari etc.).
- Intocmeste declaratiile lunare cerute de lege
- Efectueaza deconturile interne si externe ale angajatiilor;
- Realizeaza operatiuni specifice contabilitatii de gestiune

CERINTE

- Studii superioare economice finalizate sau in ultimii ani de studii;
- Experienta in domeniul financiar contabil minim 1 an;
- Cunostinte operare PC
- Cunostinte limba engleza
- Persoana foarte responsabila si flexibila
- Capacitate de adaptare rapida

BDO International este o retea internationala de firme de contabilitate publice, numite Firme Membre BDO, furnizand servicii clientilor internationali. Fiecare Firma Membra BDO este o entitate independenta legal in tara sa.