Contabil

Contrast HR Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Efectuarea inregistrarilor corespunzatoare in registrul de banca in lei si devize;
- Analiza lunara a conturilor de trezorerie, reconcilierea cu registrul de casa;
- Operarea biletelor la ordin si a ordinelor de compensare;
- Evidenta fisei contului de clienti si debitori diversi;
- Evidenta contului de furnizori si creditori diversi;
- Verificarea balantei clientilor, debitorilor, furnizorilor si creditorilor diversi;
- Reconcilierea lunara a soldurilor clienti / furnizori;
- Efectuarea punctajelor soldurilor clientilor si furnizorilor cu partenerii societatii;
- Verificarea lunara a jurnalului de cumparari pentru documentele inregistrate, inregistrarea deconturilor de cheltuieli;
- Verificarea lunara a jurnalelor de TVA si intocmirea declaratiilor necesare.

CERINTE

- Studii economice superioare;
- Experienta de minim 2 ani in domeniul financiar-contabil;
- Experienta in domeniul serviciilor (turism) constituie un avantaj;
- Cunostinte de utilizare a softurilor contabile;
- Abilitati foarte bune de lucru cu MS Office, Outlook;
- Cunostinte medii de limba engleza.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant;
- Instruire continua in domeniu;
- Mediu de lucru activ intr-o echipa tanara.

DESCRIEREA FIRMEI

Clientul nostru este o companie de Turism