Contabil

SC Metropolis Studio SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- Intocmirea registrului de casa zilnic;
- Analiza situatiei incasarilor si platilor si elaborarea de rapoarte periodice;
- Evidenta fiselor conturilor de clienti/ furnizori si debitori/creditor diversi;
- Verificarea modului de intocmire a facturilor si a altor documente intrate spre decontare;
- Evidenta contabila a materiilor prime, materialelor, mijloacelor fixe, obiectelor de inventar, marfurilor si produselor;
- Inregistrarea consumurilor,miscarilor din cadrul gestiunilor, descarcarilor de gestiune, consultarea soldurilor cu gestiunea;
- Verificarea jurnalului de cumparari pentru documentele inregistrate, inregistrarea deconturilor de cheltuieli;
- Intocmirea jurnalelor de TVA, cumparari si vanzari;
- Intocmirea balantei si a bilantului contabil;
- Intocmirea de situatii extracontabile pentru managementul companiei.

CERINTE

- Studii superioare de specialitate finalizate;
- Cunoasterea legislatiei fiscale;
- Cunostinte de operare PC – MS Office ( Excel, Word, Outlook);
- Persoana flexibila si comunicativa, cu atitudine pozitiva si capacitate rapida de integrare in echipa;
- Foarte bune abilitati de organizare si planificare, atentie la detalii, seriozitate;
- Experienta in domeniul financiar–contabil, precum si cunoasterea programului Wizcount constituie avantaj.

BENEFICII OFERITE

Se va discuta in cadrul interviului.

Studio de arhitectura complexa si design, oferind servicii integrate de dezvoltare conceptuala, proiectare si executie, motivat de lucrari de anvergura, isi mareste echipa.
Toti candidatii trebuie sa demonstreze spirit de echipa, putere de munca si seriozitate, bazate pe o structura de gandire creativa.