Contabil

Genius Distribution SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Înregistreaza zilnic toate tranzactiile financiare si arhiveaza in bune conditii documentele financiar-contabile
- Intocmeste si depune declaratiile lunare / trimestriale obligatorii pentru bugetul statului, precum si fisele fiscale
anuale
- Arhivarea in bune conditii a documentelor financiar- contabile
- Calculeaza salariile pentru angajatii companiei si asigura procesul de salarizare folosind un soft corespunzator
- Realizeaz¿ situa¿ii financiare
- Mentine relatia cu banca, cu administratia financiara si cu celelalte institutii (ITM, Casa de pensii, etc.).
- Intocmeste situatiile financiare anuale, precum si alte documente solicitate de catre directorul economic
- Raportarea situatiilor cerute de directorul economic si conducerea societatii;
- Intregistreaza deconturile de cheltuieli lei/valuta

CERINTE

- experienta in contabilitate de cca/minim 1-3 ani
- cunostinte de utilizare ale unuia dintre programele specializate Discount, WinMentor, CIEL, Wizcount sau contabSQL
- experienta evidenta contabila minim 1 an.
- bune cunostiinte de operare PC ( Excel, Word)
- studii medii de specialitate sau studii superioare financiar- contabile
- cunostinte PC (MS Office
- cunostinte solide ale legislatiei si procedurilor financiare romane
- abilitati de organizare si planificare
- meticulozitate si acuratete
- spirit analitic, lucrul in echipa
- seriozitate

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv, negociabil in functie de experienta

Genius Distribution este unul dintre cei mai importanti distribuitori de produse pentru instalatii sanitare, sali de baie si bucatarie si feronerie pentru usi si ferestre din lemn din Bucuresti si zona Muntenia. Misiunea noastra este de a oferii clientilor nostrii o gama larga de produse de inalta calitate in conditii de livrare rapida, la preturi competitive. Valorile noastre sunt profesionalismul, performanta si loialitatea. Societatea a luat fiinta in 1996 si s-a dezvoltat permanent atat in ceea ce priveste cifra de afaceri cat si numarul si calitatea angajatilor. Ca partenerii ai furnizorilor Franke, Teraplast, Assa Abloy, Wirquin si altii am dezvoltat permanent cota de piata ceea ce a dus la intarirea relatiilor cu acestia si imbunatatirea imaginii noastre. Planul nostru este de a extinde aria de acoperire in continuu pana la acoperirea tuturor oraselor importante din tara. Clientii nostri sunt depozitele si magazinele de profil, societati care executa lucrari in instalatii si constructii, persoane fizice care construiesc locuinte in regie proprie.