Contabil

QUEEN MONACO DISTRIBUTION

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Evidenta contabila primara incasari si plati;
- Inregistrare facturi furnizori;
- Intocmire jurnale vanzari, cumparari, registrul de casa;
- Evidenta documente cu regim special;
- Intocmire situatii diverse catre seful compartimentului;
- Evidenta incasari si plati prin casierie;
- Intocmire documente primare privind operatiunile de casa, banca, achizitii diverse, etc;
- Verificarea indeplinirii calitatii de document justificativ in contabilitate pentru documentele primite;
- Colaborarea cu alte departamente din cadrul companiei, in vederea solutionarii problemelor legate de activitatea financiar - contabila
- Contribuie prin acuratetea informatiilor introduse la cresterea calitatii raportarilor manageriale esentiale in deciziile strategice ale companiei

CERINTE

- Studii superioare economice
- Experienta profesionala intr-un post similar, minim 2 ani
- Experienta de lucru cu programe informatice de contabilitate
- Bune cunostinte de operare PC (Word, Excel, Access)
- Atentie la detalii si lucru cu cifrele

Compania Queen Monaco Distribution-Romania este parte a Holding Business Queen Monaco infiintat in 1996 si are ca obiecte principale de activitate: import-export, distributie nationala si locala , vanzare en-gros, productie si comercializare, precum si transport marfa.