Contabil

KLG Europe Logistics SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Mai jos sunt o serie de actiuni intreprinse in cadrul departamentului. Din departament mai fac parte 3 persoane astfel ca responsabilitatile sunt impartite:

•Contabilizeaza facturile emise pentru clientii interni si externi
•Inregistreaza incasarile si platile in lei conform extrasului de cont
•Opereaza incasarile si platile in numerar conform registrului de casa
•Inregistreaza facturi de prestatii furnizori interni
•Intocmeste saptam¿nal lista facturilor emise si neincasate si lista avansurilor disponibile in lei
•Intocmeste balante de verificare pentru clienti
•Operareaza zilnic facturile emise si incasarile incasarilor pe facturi
•Operarea zilnica a facturilor de la furnizori pt. prestatii diverse, precum si a platilor catre acestia
•Verifica zilnic soldurile din banca, casa
•Contabilizeaza si inregistreaza extrasele de cont de la banci;
•Efectueaza componente ale soldurilor conturilor si efectueaza reglari pe baza acestora;
•Efectueaza inchiderea conturilor de venituri, cheltuieli si TVA, verifica si regleaza balantele de verificare lunare ;
•Listeaza si indosariaza registrul Carte Mare, balantele, jurnalele auxiliare;
•Completeaza lunar Registrul Jurnal pe baza jurnalelor auxiliare;
•Completeaza trimestrial sau de cate ori este cazul Registrul de Evidenta Fiscala;
•Completeaza anual Registrul Inventar;
•Stabileste impozitele de plata (exclusiv cele legate de salariile personalului) si intocmeste declaratiile privind impozitul pe profit;
•Efectueaza toate operatiile necesare inchiderii exercitiului financiar si intocmeste proiectul situatiilor financiare semestriale si anuale;
•Supravegheaza arhivarea documentelor cu care lucreaza, conform atributiilor;
•Tine legatura cu Administratia Financiara si colaboreaza cu seful ierarhic in cazul controalelor ;
•Colaboreaza la stabilirea politicilor contabile;
•Colaboreaza la tinerea corecta si la zi a evidentei financiare si contabile;

CERINTE

KLG Europe Logistics cauta o persoana serioasa, cu o capacitate ridicata de analiza, sinteza si de deductie logica. Candidatul trebuie sa fie rezistent la sarcini repetitive, sa isi asume responabilitatile in mod corect, sa fie comunicativ, sa se adapteze la sarcini de lucru schimbatoare, sa fie riguros, exact, conformist, corect, cu spirit practic, amabil si perseverent.

KLG Europe Logistics este o importanta firma de logistica si transport care ofera servicii de calitate in timp util.
Logistica fara frontiere este mottoul nostru.