Contabil

eMAG.ro

Job expirat

RESPONSABILITATI

- verificarea existentei in contabilitate a tuturor facturilor emise din sistem si a tuturor facturilor tiparite;
- operarea in programul de contabilitate a tranzactiilor din extrasele de banca;
- verificarea documentelor de incasari/plati prin casierie si verificarea registrului de casa predat de casier cu contabilitatea;
- tine evidenta facturilor de avans;
- reconcilierea lunara a soldului de clienti analitic/sintetic si clienti creditori;
- punctarea semestriala a soldurilor de clienti.

CERINTE

- studii superioare in domeniul economic
- cunostinte contabilitate, legislatie
- cunostinte operare PC: MS Office, word, excel si aplicatii de gestiune
- abilitati numerice
- gandire logica, structurata
- initiativa

Constituie un avantaj: minim 6 luni experienta in domeniu

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru placut, adecvat muncii individuale si in echipa;
- pachet salarial motivant;
- oportunitati de dezvoltare a carierei.

Lider in comertul electronic romanesc, eMAG.ro a fost lansat in 2001, din dorinta de a oferi tuturor acces la un site de vanzari online competitiv. De la sisteme si componente PC, in doar cinci ani de zile, am marit si diversificat constant gama produselor comercializate, ajungand astazi sa oferim vizitatorilor si, implicit, clientilor nostri o oferta variata, completa. Un site usor de vizitat, cu un sistem de navigare intuitiv, promptitudine in consilierea clientilor, multitudinea optiunilor din care clientii au de ales sunt cateva din motivele pentru care astazi eMAG.ro este accesat de mai mult de douazeci si cinci de mii de vizitatori in fiecare zi.