CONTABIL

SC FINIT GRUP ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Finit Contabilitate, membra a Finit Grup Romania, este o societate cu capital privat integral romanesc, ce ofera servicii de contabilitate, servicii de consultanta financiar-contabila asigurate de profesionisti in domeniul financiar-contabil si managementul afacerilor, compania fiind inregistrata in tabloul CECCAR (Corpului Expertilor Contabili si Contabililor Autorizati din Romania).

Serviciile noastre sunt orientate in permanenta catre client, vin in intampinarea si au ca scop satisfacerea exigentelor acestuia.

Finit Contabilitate pune la dispozitie servicii personalizate, in functie de nevoile fiecarui client. Printr-un parteneriat strategic, se pot stabili relatii de lunga durata prin asigurarea de servicii lunare sau servicii pentru lucrari individuale.

Finit Contabilitate este in cautare de oameni talentati si motivati, care doresc sa lucreze pentru una dintre cele mai bune companii in domeniu financiar( www.finitcontabilitate.com).

Descrierea postului :

Organizeaza, indruma, conduce, controleaza si raspunde de desfasurarea in mod eficient a activitatii financiar-contabile a societatii in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare;
Asigura, organizarea si gestionarea in mod eficient a integritatii intregului patrimoniu al societatii in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare si normele sau reglementarile interne ale societatatii;
Raspunde de consemnarea corecta si la timp, in scris, in momentul efectuarii ei, in documente justificative a oricarei operatii care afecteaza patrimoniul societatii si de inregistrarea cronologica si sistematica in evidenta contabila a documentelor justificative in conformitate cu prevederile legale in vigoare;
Raspunde de stabilirea corecta a documentelor care se intocmesc si de circuitul lor in cadrul societatii.
Raspunde de respectarea disciplinei de casa, a regulamentului operational de casa si a celorlalte dispozitii privind operatiunile cu numerar, efectuind personal sau prin alta persoana imputernicita, cel putin lunar si inopinant controlul casieriei, atit sub aspectul existentei faptice a valorilor banesti cit si sub aspectul securitatii acestora;
Asigura si raspunde indeplinirea la termen a obligatiilor societatii fata de bugetul statului si terti in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare;
Reprezinta societatea in cazurile incredintate prin delegare;

CERINTE

Experienta anterioara (1-2 ani) in domeniul contabil, preferabil intr-o firma de contabilitate
Organizat, spirit de initiativa, bune abilitati de comunicare
Orientat catre rezolvarea problemelor
Capabil sa respecte termenele si sa lucreze in conditii de stres
Cunostinte de lucru cu calculatorul (MS Office: Word, Excel, Outlook)
Cunostinte de baza de limba engleza

BENEFICII OFERITE

Cladeste-ti un viitor mai bun intr-o companie de succes!

Finit Grup Romania iti ofera un mediu dinamic si competitiv, cu un management modern si experimentat. Orientarea catre client, atitudinea proactiva, profesionalismul, promptitudinea reprezinta principii care guverneaza activitatea echipei noastre. Performantele tale vor fi recunoscute si vei avea oportunitati reale de dezvoltare a carierei in cadrul grupului.

Finit Grup Romania este format din companii specializate in consultanta pentru afaceri si management, care au ca directie de dezvoltare domeniul investitiilor financiare in sectoarele economice cu rata mare de dezvoltare si cu perspective de crestere economica semnificativa. Domeniile in care Finit Grup Romania activeaza si pe care doreste sa le dezvolte in continuare sunt dezvoltare proiecte imobiliare, finantari proiecte de investitii (rambursabile si nerambursabile), consultanta financiar–contabila si consultanta juridica in domeniul economic.

Companii din cadrul grupului:

Finit Consult & Management – www.finit.ro
Finit Building & Management
Finit Contabilitate – www.finitcontabilitate.com
Finit Real Estate