Contabil

La Fourmi

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Verifica si inregistreaza datele in programul de contabilitate (facturi, bonuri fiscale, chitante, tichete de masa);
- Tine evidenta documentelor cu regim special (facturi, monetare, avize de insotire a marfii, chitante, ordine de compensare, fise de magazie);
- Intocmeste si inregistreaza: facturi de vanzare catre clienti, ordine de compensare, foi de varsamant, borderouri de rambursare a tichetelor de masa, chitante plusuri de casa, registru de casa numerar, registru de casa tichete, facturi de discount, facturi de servicii;
- Inregistreaza in evidenta contabila operatiunile efectuate prin banci;
- Intocmeste periodic rapoarte privind evidenta platilor catre furnizori si a soldurilor;
- Pregateste facturile scadente (semnarea acestora si stampilarea lor cu data platii).

CERINTE

- Studii superioare de specialitate
- Experienta in domeniu de minim 2 ani
- Experienta de lucru cu un sistem ERP constituie un avantaj
- Bune abilitati de lucru pe calculator (MS Office: Word, Excel, PowerPoint, Outlook);
- Responsabilitate si seriozitate in munca.

La Fourmi este o companie de retail aflata in plina expansiune pe piata romaneasca, intersata de a-si mari echipa prin atragerea unor oameni a caror principala motivatie o reprezinta pasiunea pentru propria profesie.