CONTABIL

Maguay Impex SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Inregistrarea zilnica a tranzactiilor financiare (facturi, extras/virament bancar, etc.)
Verificarea inregistrarilor si stocurilor
Organizarea si conducerea inventarierii, tinerea evidentei mijloacelor fixe si a obiectelor de inventar
Realizarea de rapoarte lunare:contul de profit si pierderi, fluxul de numerar, sold clienti/furnizori, registrul de casa
Mentinerea relatiei cu banca si Administratia financiara
Intocmirea documentelor necesare efectuarii operatiunilor bancare (instrumente si mijloace de plata)
Raportarea situatiilor cerute de catre conducerea societatii
Arhivarea documentelor financiar-contabile

CERINTE

Absolvent de studii superioare economice
Minim 3 ani experienta in domeniu
Cunoasterea legislatiei in vigoare (financiar – contabila)
Ocuparea unei pozitii similare prezinta un avantaj
Cunostinte bune de MS-Office
Cunoasterea limbi engleze constituie avantaj
Persoana cu initiativa, spirit de echipa, bun organizator, diplomat, foarte bune abilitati de comunicare

Cu o experienta de 9 ani in domeniul IT si sustinut de o echipa de profesionisti, Maguay reprezinta un grup de companii ce s-a impus pe piata din Romania prin calitatea serviciilor si produselor oferite.

Domenii de activitate:

- Integrare sisteme de calcul si servere
- Import si distributie
- Solutii complete la cheie – consultanta si implementare

Certificari

Certificare TUV pentru ISO 9001:2001 si ISO 14001:2005, Certificarea CS a sistemelor si serverelor Maguay, Intel Channel Partner Premier Member, Microsoft Gold Certified Partner, Oracle Partner, Symantec Solutions Provider, Membru al Camerei de Comert si Industrie a României, Membru al Asociatiei Nationale a Importatorilor si Exportatorilor din România (A.N.E.I.R.)