CONTABIL

Rodipet SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigura întocmirea corecta si la timp a înregistrarilor contabile privind obiectele de inventar achizitionate si date în folosinta;
Asigura efectuarea operatiilor contabile privind evidenta avansurilor de decontare;
Analiza lunara a contului de furnizori pentru achizitii de bunuri si servicii, semnalarea eventualelor nereguli de înregistrari;
Realizeaza punctajul lunar al operatiilor de deconturi si evidentierea corecta a acestora;
Înregistrarea lunara a situatiei centralizate a încasarilor si platilor;
Inregistreaza si verifica toate operatiile din registrul de casa în lei;
Inregistreaza si verifica toate ordinele de casa si banca în valuta;
Realizeaza statele de salarii;
Tine evidenta debitorilor si creditorilor;
Verifica NIR cu Aviz si Factura;
La sfârsit de luna bifeaza stocurile de materiale din contabilitate pe fisele de magazine

CERINTE

- studii superioare economice( preferabil finante- contabilitate);
- experienta constituie un avantaj;
- cunostinte operare calculator: Microsoft Office;
- operativitate, atentie la detalii, seriozitate, responsabilitate.

Lider national de distributie presa si produse complementare