CONTABIL

CAMUSAT ROM TELECOMUNICATII

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Tine evidenta contabila zilnica a tuturor operatiunilor contabile si controlul operational al documentelor, de la emitere pana la nivel balantier, in conformitate cu legislatia romana
- Se implica directa in orice activitate financiar-contabila a companiei, functie de cerintele managementului, fiind suport si pentru celelalte departamente, pe langa activitatea curenta desfasurata
- Realizeaza evidenta contabila a situatiei furnizorilor interni si externi, a conturilor de datorii , pe centre de cost, a investitiilor in curs de executie, a mijloacelor fixe si a obiectelor de inventar, a amortizarii - pe centre de cost
- Verifica lunar jurnalele de tva deductibil
- Genereaza balantele lunare de verificare pe care le supune pentru aprobare Directorului Economic
- Intocmeste in format electronic declaratiile privind contributile la bugetul de stat (declaratia 100, 101,300,710) si toate documentele necesare in relatia cu Administratia Financiara
- Inregistreaza fisele de decont in programul de contabilitate
- Verifica documentele din punct de vedere fiscal – legal
- Intocmeste rapoarte periodice referitoare la situatia contabila a companiei si orice alt raport solicitat de management

CERINTE

- Studii superioare economice
- Experienta minim 3 ani intr-o pozitie similara
- Stapanirea normelor si a procedurilor contabile si financiare
- Cunostinte limba engleza – nivel mediu
- Cunostinte limba franceza reprezinta un avantaj
- Foarte bune abilitati de comunicare
- Respectarea termenelor limita

BENEFICII OFERITE

- Posibilitati de dezvoltare a carierei intr-un mediu dinamic si competitiv
- Pachet salarial motivant
- Transport asigurat

CAMUSAT ROM TELECOMUNICATII - companie cu capital integral strain, ce activeaza pe piata de telecomunicatii din 1997