CONTABIL

ISG Personnel Management SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Introduce si prelucreaza datele contabile;
Intocmeste graficul retinerilor din salarii, dispozitiilor de plata in vederea virarii acestor sume, verificand si prezentand la semnare documentele intocmite si inaintate la plata;
Intocmeste lunar note contabile 18, privind cheltuielile cu salariile, impozite, CAS, retineri in vederea introducerii in calculator si balanta cu respectarea prevederilor planului de conturi;
Intocmeste contractele de garantie in numerar;
Tine evidenta analitica a conturilor 421, 401-1, 423, 431, 444, 447;
Intocmeste darile de seama lunare si trimestriale privind calculul sumelor datorate pentru impozit pe salariu, cladiri, taxa pe teren, impozit pe masini si/sau alte sume datorate de organizatie;
Acorda avansuri, deducerile de impozit cu intocmirea dosarelor, declaratia lunara de sanatate;

CERINTE

Cerinte profesionale:
Studii superioare in domeniul economic ( obligatoriu);
Experienta in domeniul financiar-contabil ( min 2 ani);
Cunoasterea foarte buna a programelor informatice si de calcul;
Limba Engleza ( nivel avansat- scris, vorbit, citit);

Profil candidat ideal:
Persoana dinamica si proactiva;
Capacitate de analiza, sinteza, judecata rapida, capacitate de deductie logica;
Foarte bune abilitati de comunicare interpersonale si interrelationare;
Pragmatica in furnizarea de informatii;
Rezistenta la sarcini repetitive;
Adaptare la sarcini de lucru schimbatoare;
Echilibru emotional;
Motivat(a);
Atentie maxima la detalii, cifre, atentie distributiva;
Flexibilia in gandire.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial foarte motivant!
Conditii de munca la standarde internationale

INTERNATIONAL SERVICE GROUP PERSONNEL MANAGEMENT (ISGPM) este filiala din Romania a companiei ISG Personnel Management Austria, prezenta in Romania din 1999. Reteaua ISG opereaza la nivel international in 22 de tari europene, prin peste 150 de consultanti, traineri si specialisti in resurse umane. ISGPM furnizeaza solutii complete pentru domeniul resurselor umane, serviciile noastre incluzind selectie si recrutare de personal, evaluare de personal prin metoda Assessment Center si prin testare pshihologica, training si dezvoltare de personal sustinute de sesiuni de coaching individual, audit de management, outplacement, payroll, consultanta in management si administrare de personal. www.isgpm.ro