CONTABIL (2 posturi) - contabilitate romaneasca - companie multinationala - URGENT !!!

Pluri Consultants Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Evidenta contabila a furnizorilor
- Intocmirea statelor de plata, taxe, vanzari si/sau costuri de contabilitate
- Prelucreaza platile, facturile si chitantele/bonurile/actele justificative in conformitate cu procedurile definite si cu principiile de contabilitate si de legislatie
- Examineaza cu atentie declaratiile, cartile financiare mari si conturi/facturi pentru a identifica itemi neobisnuiti sau intarziati depasiti ca termen si alege procedura corecta pentru a verifica sau ajusta discrepantele sau erorile
- Raspunde la intrebarile specifice din partea clientilor si furnizorilor/ofertantilor si clarifica situatii cand e necesar
- Furnizeaza o analiza precisa a rapoartelor de reconciliere pentru documentele unei terte persoane

CERINTE

- Experienta minima 2 ani intr-o pozitie similara
- Bune cunostinte de contabilitate romaneasca
- Cunostinte limba engleza (nivel mediu)
- Cunostinte de SAP (de preferat)

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix si bonuri de masa

Locatia postului se afla pe Soseaua de Centura, comuna Chiajna.

Pluri Consultants Romania ofera solutii globale pentru Capitalul Uman, companiilor din Romania si din strainatate.

In momentul de fata, Pluri Consultants recruteaza pentru unul dintre clientii sai, companie multinationala, postul de CONTABIL (2 posturi).