CONTABIL

EUROCOR IECC SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Tinerea evidentei contabile conform legislatiei in vigoare (CONTABILITATE COMPLETA)
- Intocmirea registrelor si jurnalelor contabile
- Intocmirea si depunerea situatiilor financiare lunare si anuale
- Prezentare situatii financiare catre compania de audit si catre organele administrative de control
- Intocmire rapoarte lunare si anuale in limba engleza catre headquarters ¿ Olanda
- Verificare Jurnale si rapoarte sau alte documente intocmite de asistentul contabil
- Intocmire documente de plata bancare externe

CERINTE

Experienta in contabilitate minim 3 ani
Cunostinte de legislatie foarte bune
Studii superioare de specialitate ( Contabilitate si Informatica de Gestiune, Finante)
Limba engleza ( cunoasterea terminologiei de specialitate)
Cunostinte solide si eficienta in operarea PC ( constituie un avantaj cunoasterea programului Exact)
Constituie un avantaj cunoasterea IAS si a modului de intocmire a rapoartelor conform IAS
Capacitatea de a-si asuma responsabilitati
Capacitatea de a invata foarte repede si de a fi eficient

DESCRIEREA FIRMEI

EUROCOR Institutul European de Cursuri prin Corespondenta
Cursuri prin corespondenta de Limbi straine, Profesionale, Calculatoare, Hobby