CONTABIL

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

COMPANIE MULTINATIONALA ANGAJEAZA:

CONTABIL

-Asigur¿ respectarea dispozi¿iilor legale referitoare la întocmirea documentelor specifice activit¿¿ii financiar contabile
-Respect¿ planul de conturi în vigoare cu particulariz¿rile convenite de companie privind detalierea veniturilor ¿i cheltuielilorpe centrele de cost stabilite
-Efectueaz¿ încas¿ri ¿i pl¿¿i numerar pe baza documentelor: borderouri de încas¿ri, role de la casa de marcat, avansuri spre decontare, autorizare cheltuieli, decontare avans, dispozi¿ie de plat¿ /încasare
-Întocme¿te registrul de cas¿ zilnic respectând procedura de întocmire a registrului
-Întocme¿te cash-flow-ul zilnic pe baza c¿ruia se ordoneaz¿ pl¿¿ile
-Înregistreaz¿ / verific¿ registrul de cas¿
-Înregistreaz¿ / verific¿ deconturile
-Înregistreaz¿ / verific¿ ¿i ¿ine eviden¿a obliga¿iilor de plat¿ c¿tre furnizori
-Înregistreaz¿ / verific¿ ¿i ¿ine eviden¿a clien¿ilor
-¿ine eviden¿a leasing-urilor ¿i a contractelor cu plata în rate
- Înregistreaz¿ / verific¿ extrasele bancare
-¿ine eviden¿a de gestiune a mijloacelor fixe ¿i a impobiliz¿rilor necorporale atât în moneda local¿ cât ¿i în EURO
- Înregistreaz¿ / verific¿ mijloacele fixe ¿i imobiliz¿rile necorporale
- Verific¿ ¿i întocme¿te facturi c¿tre clien¿i pe baza rapoartelor primite de la responsabilii de contracte
-Reconciliaz¿ la sfâr¿itul lunii eviden¿a contabil¿ cu documente justificative
-Particip¿ la inventarele anuale ale companiei din partea departamentului contabil pentru asigurarea desfasurarii riguroase a inventarierii

CERINTE

- CUNOASTEREA PROGRAMULUI CARISMA
- EXPERIENTA DE MINIM 3 ANI
- ABSOLVENT DE FACULTATE PROFIL ECONOMIC
- ATENTIE, DISTRIBUTIVITATE, BUNA ORGANIZARE, ASIMILARE INFORMATII

BENEFICII OFERITE

-SALARIU AVANTAJOS
- BONURI DE MASA, BONUSURI
- MEDIU DE LUCRU COMPETITIV
-POSIBILITATE DE PROMOVARE