CONTABIL

MANPOWER ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea companiei:

Auchan este unul din lanturile comerciale cele mai importante la nivel mondial, cu magazine in peste 11 tari pe 3 continente si reunind mai mult de 170.000 de colaboratori. In cei peste 40 de ani de existenta, Auchan s-a dezvoltat continuu si a ramas fidel scopurilor si valorilor care au stat la baza crearii sale. Valorile care ne anima sunt: Incredere. Participare. Evolutie.

Succesul Auchan se bazează pe calitatea echipelor sale.

Responsabilitati:

- Inregistarea veniturilor/cheltuielilor
- Intocmirea jurnalului de vanzari/jurnalului de cumparari
- Inregistrarea facturilor de vanzari/cumparari in lei/valuta
- Inregistrarea in contabilitate a operatiunilor bancare: incasari, plati, comisioane, dobanzi si credite bancare
- Reconcilierea conturilor de clienti/furnizori si banci in lei/valuta
- Inregistrarea impozitului pentru veniturile nerezidentilor
- Inregistrarea provizioanelor
- Intocmirea balantelor lunare

CERINTE

- Absolvent ASE ¿ Contabilitate
- Cunostinte solide de contabilitate, fiscalitate (minimum 3 ani experienta)
- Cunostinte de operare calculator (de ex: MS Office, programe de contabilitate)
- Cunoasterea limbii franceze reprezinta un avantaj
- Capacitatea de a lucra cu termene limita stranse
- Toleranta la stres

BENEFICII OFERITE

Avantajele AUCHAN:

- veti putea participa la crearea primului hipermarket Auchan in Romania, care face parte dintr-un proiect ambitios si interesant
- veti beneficia de formare profesionala pe tot parcursul carierei la Auchan
- veti avea acces la experienta unica a grupului, facand parte dintr-o echipa de oameni profesionisti, responsabili, pasionati de comert
- remuneratie si pachet de beneficii atractive

...si sa nu uitam spiritul de echipa, entuziasmul, dinamismul ...tot ceea ce inseamna Auchan!

Manpower Romania este agentia de recrutare si plasare de forta de munca temporara si permanenta mereu aproape de tinerii studenti si absolventi.
Va cunoastem calitatile, asteptarile, dorintele, nevoile, cautarile si va oferim tot sprijinul nostru in construirea carierei la care visati. Impartasim astfel convingerea ca in orice loc este nevoie mereu de tineri valorosi.
Prin partenerii nostrii, companii de succes in toate domeniile de activitate, va propunem proiecte temporare si permanente care va dau sansa sa castigati o experienta cat mai vasta in medii de lucru diverse.