Contabil

GRINVEST CONCEPT COMPANY

Job expirat

RESPONSABILITATI

- tine contabilitatea firmei: introducere date si pregatire rapoarte contabile, verificare registru de casa, efectuarea de operatiuni contabile (furnizori/clienti, banci, leasing, mijloace fixe, balante, bilant, declaratii fiscale)
- analizarea si verificarea documentelor financiare ale firmei
- specialist salarizare (program IMATI sau CIEL) - calcul salarii pentru clientii firmei: generare state de plata, generare declaratii, trimitere on line declaratii, fluturasi, OP-uri pentru plata impozitelor si taxelor aferente salariilor, declaratia 100 (doar cu impozitele si taxele aferente salariilor), fise fiscale
- buna cunoastere a legislatiei fiscale
- urmarirea modificarilor legislative sau a programelor declaratiilor aferente salariilor

CERINTE

absolvent facultate in domeniul financiar-contabil
- specialist in salarizare
- rapiditate si atentie deosebita in calculul salariilor
- abilitati de comunicare si de a lucra cu termene limita
- mod de gandire pozitiv,analitic
- atentie la detalii
- stabilire prioritati

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv, negociabil in functie de experienta

DESCRIEREA FIRMEI

servicii resurse umane si salarizare