CONTABIL

RCS & RDS

Job expirat

RESPONSABILITATI

¿ Verificarea si introducerea prompta a documentelor in sistemul integrat de contabilitate;
¿ Evidenta lunara de contabilitate generala ale unui flux economic, pana la nivel de balanta / bilant;
¿ Analiza lunara a corelatiilor dintre diferitele pozitii bilantiere;
¿ Raspunde de inregistrarea corecta, completa si la timp a documentelor fluxului economic asignat;
¿ Raspunde de inchiderea contabila lunara a fluxului econimic asignat si coordoneaza activitatile contabile si inchiderea lunara a filialelor;
¿ Diverse raportari catre conducerea societatii.

CERINTE

¿ Absolvent studii superioare - Contabilitate;
¿ Cunostinte foarte bune de contabilitate si legislatie specifica;
¿ Minimum 1 an experienta in cadrul unui departament de contabilitate;
¿ Cunostinte de MS OFFICE (Excel, Word), sisteme integrate de contabilitate;
¿ Abilitati analitice excelente, atentie catre detalii;
¿ Abilitati foarte bune de identificare si rezolvare probleme;
¿ Disponibilitate pentru imbunatatirea permanenta a performantelor profesionale.

RCS & RDS este unul dintre cei mai importanti furnizori privati de servicii integrate de telecomunicatii.

Ce va oferim?
Servicii de televiziune [prin cablu tv de la RCS & RDS si DigiTV]
Acces Internet si comunicatii de date [RDS.Net, RDS.Link]
Telefonie fixa nationala si internationala [RDS.Tel]